Comunitatea Sweet Flirt se aduna si aici pentru a se distra in vacanta si nu numai !Regula zilei : Distreaza-te!

AcasaAcasa  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

[Castiel] Sing it loud

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos 
AutorMesaj
Tymachan

Data de inscriere : 23/12/2015
Varsta : 22

MesajSubiect: [Castiel] Sing it loud   Mier Dec 23, 2015 3:55 pm

M-am gandit sa scriu si eu o mica poveste. Cum ador mmuzica si Castiel este rock-er, m-am gandit sa fac povestioara asta micuta (marisoara, de fapt) cu el ca personaj principal. Prefer sa scriu la persoana I, e o obisnuinta de-a mea. Titlul cred ca e destul de sigestiv, asa ca ma astept sa mi se anticipeze unele capitole. Sper sa va placa si spor la citit. Ma voi referi la Sweety a mea sub numele de Yumi Yoko.

Capitolul 1. Castiel povesteste

Inca o zi fara nimic interesant de facut la liceu. Toti sunt asa de anosti si de simpli. Se vorbeste numai de scoala si de teste si proieste peste tot in jurul meu. Bine ca avem macar muzica ultima ora pe ziua de azi. Materia aia ma relaxeaza cat de cat. Pot sa cant in voie si nimeni nu-mi spune ca e prea tare.
Ajung in sala exact inainte sa sune clopotelul de intrare. Ma asez la locul meu obisnuit, langa chitari. Liceul avea un cor si un fel de trupa. Partea buna, au chitara electrica. Profesoara intra in sala, cu tipa noua langa ea. E prima data cand o vad la cursul asta, desi e aici de mai bine de o luna.
- Atentie toata lumea. Directoarea mi-a cerut s-o iau pe domnisoara Yoko la cursul de muzica. ne anunta profesoara si o trimite sa ia loc. Singurul loc liber era la pian. Nu cred ca stie ea sa cante la pian, dar nu e ca si cum e obligata sa cante la vre-un instrument.
Dupa ce face prezenta ne pune pe fiecare in parte sa fredonam ceva sau sa cantam la un intrument. Treaba asta dureaza mai mult decat inainte, pentru ca acum ne pune sa cantam undeva la un minut si ceva. De ce sa cantam atat de mult? Nu ca m-ar deranja, dar unii din sala asta nu au nici-o treaba cu cantatul, adica sunt complet afoni. Tipa noua ramane ultima. Ghinion, draguta, tocmai s-a sunat de iesire.
- Foarte bine, clasa. Asta a fost tot pentru azi. Ne vedem in doua zile, la urmatoarea ora. ne anunta profa si toti o iau la fuga pe usa. Eu raman sa pun chitara la loc.  Fusesem ultimul care a cantat. Observ ca o mai tine putin pe Yumi, asa ca trag si eu de timp putin.
- Domnisoara Yoko, te rog, canta-mi si tu ceva, sa-mi fac o idee de ce te-a trimis doamna directoare aici. ii spune cu calmul ei uneori enervant.
- Desigur, doamna. raspunde foarte linistita. Ciudat, de fiecare data cand vorbeste cu mine se enerveaza si pana la urma pleaca.
Ma asez pe scaun si astept. Spre surprinderea mea se aseaza la pian si incepe sa cante. Chiar se pricepe. Oricat as fi vrut, nu puteam sa nu ascult, desi nu sunt fan al melodiilor clasice. Cand tocmai ma pregateam sa spun ca nu e mare scofala ca stie sa cante la pian, incepe sa cante si cu vocea. Cine e fata asta? Emana atata calm si relaxare prin vocea ei. Nu, nu se poate sa fie aceasi Yumi care se enerveaza de fiecare data cand o iau peste picior. Nu are cum sa fie ea. Totusi, nu e nici-o indoiala ca ea e ceva care canta.Nici macar profesoara nu o opreste si o lasa sa cante pana suna coplotelul a doua oara.
- Multumesc, domnisoara Yoko. As dori ca la urmatoarea ora sa le oferi si colegilor tai sansa sa aculte recitalul acesta. esti foarte talentata, draga mea. Profa o lingusetse putin, apoi o lasa sa plece.
- Desigur, doamna, asta daca si ei vor dori, desigur. ii raspunde in timp ce-si strangea lucrurile.
- Crede-ma, draga mea, vor vrea. o asigura profa, zambindu-i larg.
Imediat ce Yumi pleaca ma fac si eu nevazut. Se pare ca nu ma observasera. Mai bine. Nu vroiam sa stau sa dau explicatii. Totusi, nu pot sa nu ma gandesc la cat de linistitoare se simte vocea ei cand canta. Poate nu e asa de rautacioasa pana la urma.

Acesta a fost primul capitol. Sper sa va placa si astept pareri.

Ultima editare efectuata de catre Tymachan in Mar Ian 12, 2016 8:08 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://anime-family.forumz.ro/
Admin
Admin

Data de inscriere : 19/12/2015
Varsta : 15
Localizare : Valea Rosie

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Mier Dec 23, 2015 4:06 pm

Supe tare!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://liceusf.hitforum.ro
lady-in-red

Data de inscriere : 20/12/2015
Varsta : 18

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Mier Dec 23, 2015 4:10 pm

Foarte frumos!
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Mier Dec 23, 2015 4:19 pm

Vreau next !
Sus In jos
Tymachan

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Joi Dec 24, 2015 4:42 pm

Capitolul 2. Castiel povesteste
Dupa ziua de ieri mi-am schimbat total parerea despre Yumi. Ma interesa brusc persoana ei, desi e noua aici si pana in momentul de fata nu a reusit decat sa ma enerveze. Cu toate astea, sunt dispus sa vorbesc cu ea, sa ma interesez ce ii mai place si ce nu. Stiu ca asculta rock, mi-a recunoscut tricoul, acum stiu ca poate canta... Oare ce mai ascunde ea de ceilalti?
Azi aveam desen, sport, pauza de masa, literatura si chimie. Cel mai nenorocit orar din toate zilele. Sportul e la mijlocul programului, dupa avem literatura si chimie. Iar ne pune mosul sa scriem formule si definitii, dupa ce citim clasici cu Miss Humiko. Si incepem cu desen... macar o ora este putin relaxanta, ca restul sunt obositoare si enervante.
Ajung cu intarziere, dar profa nu se deranjeaza sa ma intrebe de ce am intarziat. Stia ca nu dau doi bani pe ora ei si veneam doar ca sa nu ma mai bata la cap Nathaniel cu absentele. Singurul loc liber e langa Yumi. Nu comentez si ma asez langa ea. Nici nu ma observa. Nici nu avea cum, asculta muzica, dar data incet. Ha, tipa noua e o mica rebela, pana la urma. Arunc o privire pe foaia ei si imi scapa un zambet. Desena un trandafir, mai degraba un tatuaj. Deci ii plac tatuajele. Bine de stiut. Se pare cs avem mai multe in comun decat credeam. Poate merita sa ma imprietenesc cu ea. Pare de treaba pana la urma, desi m.a inebunit atata cu scutirea aia.
Pana termina desenul, ma uit la ea. Trage liniile foarte frumos si se descurca foarte bine. Lucreaza curat, nu a sters deloc de cand ma uit la ea. Cate talente are fata asta? Intai muzica, acum desen. Ce mai urmeaza? Dans, gimnastica? Doar avem sport dupa, orice e posibil.
Cu vreo 10 minute inainte sa se sune se trezeste incompetenta de la catedra sa anunte ca avem proiect pe echipe. Partenerul fiecaruia e colegul sau colega de banca. Minunat. Am un as la desen in echipa. Tema asta o sa fie cea mai usoara. Asta daca colega mea a auzit macar ce ne-a zis profa.
Ca sa ma asigur ca nu se da de gol ii dau un cot prietenesc cand se ridica profa de la catreda. Imediat se uita urat la mine si incepe sa-si stranga catrafusele. Da, e la fel ca intotdeauna, ma trateaza cu raceala.
- Ce vrei? ma intreaba cu un aer putin superior, dar deloc nesuferit.
- Suntem parteneri la tema pentru saptamana viitoare.
- Am auzit si eu asta. Altceva? Ai vre-o preferinta pentru desen? Doar zi-mi si fac eu totul.
- Nu asa repede, Yumi. Vreau sa fiu si eu de fata cand desenezi. ii spun rapid si ma pun in fata ei, inainte sa plece spre usa.
- De ce? Nu-mi place sa-mi stea cineva in ceafa cand lucrez.
- Imi place cum desenezi. ii spun cu calm. Na, ca am spus-o. Am recunoscut ca-mi place ceva la ea.
Face ochii mari si mai ca-si scapa mapa. O prind in ultimul moment si din ea aluneca o foaie cu alt desen, un dragon. Privesc desenul uimit. Era foarte curat si culorile se imbinau superb.
Pana sa apuc sa ma uit mai atent imi smulge foaia din mana si ma priveste putin speriata, as putea spune.
- Bine, vi cu mine, dar nu mai spui la nimeni de asta, bine? Si asa o sa fiu ciudata de la muzica...
- Bine, bine, nu spun. ii promit, abia atunci dandu-mi seama ce a spus legat de muzica. Ciudata? Nu e deloc ciudata. E o artista.
Pana sa apus sa-i mai zic ceva, iese pe usa, fugind spre vestiare. Fata asta e ceva. Imi provoaca interesul din ce in ce mai mult. Imi place de ea, ca atitudine si tot. Oare ce surprize ne ascunde ora urmatoare?

Ultima editare efectuata de catre Tymachan in Mar Ian 12, 2016 8:07 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Mar Dec 29, 2015 5:29 pm

Razz Nextttt
Sus In jos
Tymachan

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Mier Dec 30, 2015 10:57 am

Capitolul 3. Castiel povesteste

Brusc devenisem curios sa vad cum va decurge ora de sport. Pana acum putin ma interesa ce se petrece. Stiam ca participa multi-talentata de printesica. Acum ce mai facea? Doar n-o juca si baschet. Nu, nu are cum, nu are deloc structura unui atlet. Dar, mai stiu eu ce poate? Oricum, nimeni nu ma bate la baschet si nici-o fata nu a prins pana acum a doua minge. Nu are nici-o sansa sa prinda ea una.
In sala se pare ca deja se stransesera mai toti. Lipsea insa printesica... sau nu. Iese din vestiar echipata si cu parul prins. Nu arata asa rau cand e imbracata sport. Stai putin! Ce tot spun? E nou venita, abia stie ce are de facut si eu zic ca-i sta bine imbracata sport? Clar ceva nu e in regula cu mine.
Ma duc si eu sa ma schimb si ies cand fluiera profesorul alinierea. Mai mult ca sigur incepeam cu incalzirea, apoi gimnastica si dupa ne jucam pana se termina ora. Cum ma asteptam, unul din baietii din echipa de baschet e pus sa ne faca incalzirea. Nu dureaza decat 10 minute, daca nu mai putin. De cele mai multe ori saream peste unele exercitii, ca sa ne putem juca mai repede.
Imediat ce terminam ne ducea sa luam mingiile. Profesorul ia mingiile de baschet si le arunca. Eu prind una, iar a doua e prinsa de… Yumi!? Cum a reusit? Nici-o fata nu a prins pana acum mingea… Se pare ca e sportiva. Sau mai bine zis, e si sportiva. Cate talente are fata asta? Muzica, desen si acum sport? Sa vedem cum decurge acum treaba. Eram capitani.
Ca sa nu imi sara clasa in cap, o las pe ea sa sa aleaga prima. Era o fetita intre baieti. Aparent, cativa chiar vroiau sa fie cu ea in echipa si se duc de buna voie langa ea. Ha, oricum sunt slabi. Nu are nici-o sansa in fata mea si a celorlalti.
Jocul incepe la fluierul profului. Ei au prima miscare. Se pare ca e a centru. Cine ar lasa o fata centru? Nu are nici-o sansa sa treaca de mine.
- Hei, Castiel, nu ti se are ca gandesti cam mult? ma trezesc cand tipa dupa mine. Cand a trecut pe langa mine? Cum a facut asta…? O iau la fuga dupa ea si o prind din urma. Nu o lasam sa castige asa de usor. Caut s-o blochez, dar se fereste mereu, de parca ar stii ce vreau sa fac inainte sa fac. Reuseste sa dea un cos de trei puncte si ma enervez si mai rau. Nu o sa pierd in fata ei. Refuz sa cred ca ma va bate. Contraatac imediat ce mi se da mingea si fac in nici doua minute un cos de trei puncte.
Vad pe chipul ei un fel de amuzament si parca ii sclipesc ochii si mai rau. Ia mingea si ataca singura. In scurt timp ramanem doar noi doi pe teren. Ceilalti renunta sa stea pe post de piedici intre noi. Oricum nu se supara ei ca stau degeaba. Ma enervez ca mi-o ia iar inainte si o accidentez, fara sa vreau, mai mult. Cade stramb si se raneste la glezna. Se ridica imediat si prinde mingea, aruncand la cos si inscriind 2 puncte. Schiopata, dar nu se lasa nici macar acum…
Pana la sfarsitul orei imi iau bataie. Jocul devenise mai mult o lupta intre mine si Yumi. Si m-a batut… rau de tot. Imi recunosc infrangerea si plec spre vestiare. Ma uitam pe furis la ea. Schiopata… si nu parea sa fie cum a zis ea. Nu e bine.
- Castiel, stai. ma cheama, dar nu ma opresc. Nu vroiam sa-si bata si mai rau joc de mine. Ma prinde de mana si ma trage spre ea.
- Ce vrei? Sa te lauzi? Haide, spune, spune ca am dat-o in bara.
- Nu vreau sa rad de tine, Castiel. Multumesc ca nu m-ai menajat. De mult nu am mai jucat atat de intens. zambeste larg si ma pupa pe obraz, apoi fuge in vestiarul fetelor.
C.ce a fost asta? De ce m-a pupat? De ce mi-a multumit? Schiopateaza din cauza mea. Mai bine o ajut… Ar fi cel putin normal sa fac asa, cu toate ca nu ne intelegem, ea mi-a aratat cat de ambitioasa e si cat de mult lupta sa arate ce poate. Ma schimb repede si ma duc s-o astept la vestiar. Iese zambind, schiopatand. Cand ma vede se opreste si ramane in urma. Ma duc langa ea si ii zambesc slab.
- Te duc eu la cantina, Yumi. ii spun timid. E prima data cand fac asa ceva pentru cineva. Bine, nu e prima data cand car pe cineva, dar sa ma simt vinovat…? Nu cred ca am mai simtit asta pana acum, mai ales pentru un nou venit la liceu. O iau in brate si merg cu ea asa pana la cantina. Nu-mi pasa de ceilalti, dar ea parea sa roseasca cand incepeau sa susoteasca ceilalti.
Sus In jos
Dariuta22

Data de inscriere : 24/12/2015
Varsta : 14
Localizare : Romania

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Dum Iul 24, 2016 11:18 am

Next! Surprised
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.sweetflirt.ro/profil/Dariuta22
Tymachan

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   Lun Iul 25, 2016 6:57 pm

Capitolul 4. Yumi povesteste

Ma bucuram cam mult ca ma ajuta Castiel, dar nu ma puteam abtine, am jucat de la egal la egal cu el.

Intr-un fel ma bucura asta, e placut sa stiu ca am cu cine sa concurez si nu o sa ma menajeze. Ma uit cu coada ochiuliu la celelalte fete din cantina. Nu credeau ca cel mai rau baiat din scoala are grija de fata cea noua, carand-o pana la masa. Ca sa nu mai zic ca ma si sta cu mine.

- Uhm... Castiel... nu e neaparat sa stai cu mine, stii? Pot sa mananc singura. O rana la picior nu ma opreste sa mananc. ii spun nesigura. Statea si ma analiza, zici c-as fi exponat la muzeu.

- Nu stau cu tine pentru ca esti ranita. Mi-ai trezit un interes de care nu pot scapa si recunosc ca nu m-ar deranja sa aflu mai multe despre tine. Esti prima care a jucat asa baschet si ai multe talente ascunse. De unde stii sa desenezi si sa canti? ma intreaba fara sa mai am drept de apel. De unde stia ca pot canta?

- La fosta mea scoala am facut putin din toate. Eram in cor, participam la concursuri de desen si adoram sa joc orice fel de joc cu baietii. Ma menajau, dar imi placea intensitatea cu care jucau cand eu nu eram printre ei. ii raspund sincer si musc din sandvisul meu. De ce ma intreba brusc atatea despre mine.

- Bine, bine, am vazut de ce esti in stare pe teren, dar eu vreau sa stiu de unde stii sa faci atatea.

- Daca ti mortis... stiu de la parintii mei. Mama e talentata la desen si am dobandit talentul ei, iar tata m-a invata sa cant la pian si chitara.

Imediat, pe fata lui apare un mic zambet. Stiu deja cat de bine canta la chitara, dar eu nu sunt asa de buna ca el la acel instrument. Ador mai mult eleganta pianului. Il privesc cum devine usor euforic. Adora chitara, huh? Poate o sa cant ceva la chitara saptamana viitoare. Stai, ce!? De ce mi-ar pasa de el...? Dar imi pasa! Si imi pasa destul de mult, daca ma gadesc sa-i fac un asemenea cadou muzical...

- Ce e cu fata asta, pisicuto? ma trezezte din ganduri si tresar putin. Il privesc si imi scapa un zambet slab. Zambea si el, chiar daca nu se vedea asta.

- Ma gandeam anapoda, de ce? Am facut vre-o fata aiurea?

- Nu, doar ma priveai, sau mai bine zis, priveai prin mine. Da, e ciudat ceea ce fac, dar e un fel de a ma revansa pentru jocul de mai devreme.

- Uite, apreciez tot ceea ce faci pentru mine. Nu ma asteptam sa ma ajuti, pentru ca esti prea mandru ca sa faci asa ceva... dar m-am inselat...

- Nu ma intelege gresit. Daca era orice alta fata de aici nu as fi miscat un deget. Tu nu esti ca celelalte si recunosc, as prefera compania unei fete ca tine, fata de celelalte.

Il privesc inmarmurita. Ce naiba indruga acolo? Tocmai l-am auzit pe Castiel, cel mai badaran din liceu, spunand ca prefera compania fetei noi? Cred ca l.am lovit cu mingea in cap, sau ceva... E foarte ciudat pentru el sa spuna asta.

- Ha, ha! Buna gluma, Castiel. Sa stii ca nu sunt ca celelalte, sa te cred fara sa ma gandesc la ce spui. ii spun serioasa si incerc sa ma uit in ochii lui. Daca mintise, puteam citii in ochii lui. Cand isi ridica privirea vad niste ochii tristi. Deci nu mintise. Chiar vroia compania mea...

- Daca tu asta crezi, Yumi. Nu ma pot certa cu tine, ar fi de prisos si fara sens. spune cu calm si ii scapa un oftat.

- Castiel, eu te cred, dar cine te aude, spune ca sigur ai un interes ascuns. Ar fi mai bine sa tinem secret ce tocmai ai spus. Pur si simplu, cred ca ar fi mai bine sa nu se afle. Unii ar puyea profita de asta. ii zic incet, nu ca ne.ar fi auzit cineva pana acum.

Pe chipul lui se schiteaza un fel de zambet de smecheras, dar era dragut. I se potrivea atitudinea asta de bad boy. Il facea interesant.

Dupa masa ma incapatanez sa merg singura pana-n clasa. Nu ma mai durea glezna asa tare. De fapt, devenise suportabila durerea. Ori asta, ori am amortit prea tare ca sa mai simt durerea. Oricare ar fi cauza, ma bucur ca pot merge fara ajutor. Cu toate astea, nu am putut scapa de "onoarea" de a-mi cara Castiel ghiozdanul. Nu pot spune ca-mi displacea, dar era asa de frustrant sa aud susoteli ca as fi castigat un pariu impotriva lui si el e servitorul meu.

- Ignora rautatile celorlalti. E important sa stim noi ce e adevarat. imi spune, lasandu-mi ghiozdanul pe masa. Il privesc cum pleaca de langa mine, asezandu-se in spatele clasei. Pe mine ma lasase pe la jumatate.

Imediat apare si profesorul si nu mai am timp sa ma gandesc la asta. Dar tot a fost ceva oarecum ciudat, sa-l aud spunand asa ceva. Oricine ar fi auzit, ar fi gandit ca mine. Baiatul caruia nu-i pasa de nimic incearca sa ma linisteasca. Chiar asa sa fie el, sau doar mi se pare mie? Va trebui sa ma aproprii si mai mult de el, ca sa aflu adevarul.

Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: [Castiel] Sing it loud   

Sus In jos

[Castiel] Sing it loud
Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
♥ Sweet Flirt ♥ :: Distractie :: Fan Fictions !-
Mergi direct la: